محدودیتهای تیرچه یا محدودیتهای خرپای میلگردی

محدودیتهای تیرچه یا محدودیتهای خرپای میلگردی


در تکیه گاه بلوک بتن پاشنه برای تأمین باید صاف ریخته بشود و حداقل پهنای بتن پاشنه 10cm یا ۱ تقسیم بر ۵/۳ ضخامت کل سقف است و حداکثر آن ۱۶ سانتی‌متر م‌باشد. ضخامت بتن پاشنه ۵/۴ تا ۵/۵ سانتی‌متر می‌باشد و باید به اندازه‌ای باشد که کلیه آهن‌های کششی در بتن آن غوطه ور گردد. حداقل فاصله تار خارجی آهن‌های کششی از کف بتن پاشنه ۱۵ میلی‌متر و از لبه‌های کناری بتن و سطح فوقانی آن ۱۰ میلی‌متر است.

اگر از تیرچه در هوای آزاد استفاده شود باید حتماً سقف از زیر به وسیلهٔ اندود ماسه و سیمان به ضخامت 15mmپوشانده شود. فاصله میلگردهای کششی در بتن پاشنه باید حداقل 5mm بیشتر از درشت‌ترین دانه بتن باشد.

 بتن پاشنه باید ریزدانه بوده و عیار ۴۰۰الی۵۰۰ Kg سیمان در متر مکعب شن و ماسه باشد.

اگر به دلایلی حال یا محاسباتی یا آئین‌نامه ای مجبور باشیم که ور ناحیه کشش بیشتر از ۲ میلگرد قرار دهیم می‌توانیم برای صرفه جویی میلگرد سوم را از دوم کوتاه‌تر در نظر گرفته و طول این میلگرد با توجه به منحنی ممان تعیین می‌گردد. برای استقرار میلگرد میانی باید از میلگرد اتصال استفاده کنیم. این میلگرد در عرض عضو کششی خرپای تیرچه قرار گرفته و به میلگردهای کششی جوش می‌شوند. قطر آن ۶ تا ۸ mm کافی است و طول ان به اندازه عرض خرپای تیرچه می‌باشد و تعداد آن در هر متر طول ۲ عدد کافی است.


محدودیتهای تیرچه یا محدودیتهای خرپای میلگردی

محدودیتهای تیرچه , محدودیتهای خرپای میلگردی, محدودیت تولید خرپای میلگردی, محدودیت تولید تیرچه, تیرچه بلوک, تیرچه خرپا, شبکه خرپا , خرپا میلگرد, خرید خرپا, تولید خرپا, خرید خرپای میلگردی, تولید خرپای میلگردی

اشتراک در خبرنامه

پست الکترونیک :   تلفن همراه :  

 
 

تقدیر از برترین های بخش صنعت و معدن استان فارس 1393

شرکت فولاد بافت سبحان فارس به مدیریت جناب آقای مهندس سید ماشا الله سبحانی در سال 93 برای دومین بار به عنوان واحد صنعتی نمونه فارس انتخاب ،شد شایان ذکر است که در سال 1393 فولادبافت سبحان به عنوان واحد نمونه صنعتی کشور شناخته شد.